Městská knihovna Nejdek

Aktuálně


Umístění v soutěži Vánoční čas v rámci XIX. Krušnohorského jarmarku

1. místo – nejvíce hlasů získali svítíci andílci č. 10, kteří stáli na osvětleném náměstíčku, které vyrobily děti z družiny ZŠ Nám. Karla IV.;
na 2. místě se umístil Kapr na modro č. 14 vyrobený dětmi z družiny ZŠ Karlovarská;
3. místo získaly děti z 1. stupně ZŠ Nám. Karla IV., Vánoční leporelo jejich stromek s plastovými ozdobami měl č. 2 .


NEJDECKÉ KNIHOBUDKY - instalace proběhla v pátek 21.7. 2017 na pláži v Lesíku (viz. fotogalerie)
Miniknihovnička (nebo také „knihobudka“ či „sousedská knihovna“ - anglicky Little Free Library) je většinou dřevěná budka (podobná té ptačí), která slouží jako místo ke sdílení a výměně knih. Tato dobrovolná iniciativa se začala formovat v roce 2009 v USA, konkrétně v Houstonu ve státě Wisconsin. Todd Bol tehdy postavil první model knihovničky na památku své matky, vášnivé čtenářky. Tento nápad si okamžitě získal věhlas a Bol vyrobil několik dalších budek.... Od roku 2010 po celém světě vznikají díky knihovnám, jejich partnerům nebo lokálním nadšencům nové a nové knihovničky, snažící se šířit původní poselství.
V plánu naší knihovny je kromě standardních služeb čtenářům co nejvíce zpříjemnit volné chvíle dobrou knihou. Proto jsme pro naše čtenáře na léto připravily tuto novinku, letní sezónu a koupání na Lesíku jim chceme zpříjemnit i čtením. Knihy, které dosloužily a mohou ještě zabavit čtenáře, najdete v naší nové knihobudce, která bude během července instalována na pláži v Lesíku. Knihu si budete moci půjčit, vzít domů nebo můžete do knihobudky odložit svoji vlastní. Věříme, že vás naše miniknihovna potěší a v místě letního odpočinku vydrží dlouho.