Městská knihovna Nejdek

Aktuálně

OHLÉDNUTÍ ZA JARMARKEM
Výtvarná soutěž k již XX. Krušnohorskému jarmarku pro děti z nejdeckých školek, škol a sdružení, které pracují s dětmi, měla tentokrát název ADVENTNÍ KALENDÁŘ. Soutěže se zúčastnilo 14 kolektivů, děti pod vedením svých učitelek vyráběly nádherné adventní kalendáře z různých materiálů např. keramiky, papíru, přírodních materiálů, vaty apod. a opět bylo velmi těžké vybrat ten nejhezčí. Tentokrát byly všechny kalendáře vystaveny v Galerii @ v prostorách čítárny v naší knihovně.  Kromě soutěžní výstavy měly děti připravenou vánoční dílničku a malé vánoční kino, kde se mohly s rodiči zahřát a potěšit se. Knihovnice předčítaly pohádky z vánočních knížek.
Vítěze soutěže tradičně vybírali návštěvníci jarmarku. Do naší vánoční  galerie zavítalo zhruba 300 návštěvníků a ti svými hlasy rozhodli takto:

1. místo – nejvíce hlasů získaly děti z družiny ze ZŠ Karlovarská s adventním kalendářem z přírodního materiálu s číslem 6;  
na 2. místě se umístil adventní kalendář s číslem 1 (s nejdeckými domy) vyrobený dětmi z prvního stupně ZŠ Náměstí Karla IV.;
3. místo získaly děti z MŠ Závodu míru za adventní kalendář v podobě vánočního stromku s číslem 10.

Na vítěze čekaly diplomy a pěkné ceny, které byly letos dětským kolektivům předány v knihovně ve středu 19. prosince. Všichni účastníci soutěže pak obdrželi pamětní listy a drobné dárky.

 

Děkujeme všem školkám, školám a spolkům, které se naší soutěže zúčastnily, děkujeme za trpělivost a práci paním učitelkám a dětem za jejich nadšení a krásná díla.obr obr obrplakatplakat


plakat

V průběhu pořádaných akcí budou pořizovány audiovizuální záznamy k dokumentačním potřebám organizátora (web, fcb, propagační materiál, tisk).


 
 


NEJDECKÉ KNIHOBUDKY - instalace proběhla v pátek 21.7. 2017 na pláži v Lesíku (viz. fotogalerie)
Miniknihovnička (nebo také „knihobudka“ či „sousedská knihovna“ - anglicky Little Free Library) je většinou dřevěná budka (podobná té ptačí), která slouží jako místo ke sdílení a výměně knih. Tato dobrovolná iniciativa se začala formovat v roce 2009 v USA, konkrétně v Houstonu ve státě Wisconsin. Todd Bol tehdy postavil první model knihovničky na památku své matky, vášnivé čtenářky. Tento nápad si okamžitě získal věhlas a Bol vyrobil několik dalších budek.... Od roku 2010 po celém světě vznikají díky knihovnám, jejich partnerům nebo lokálním nadšencům nové a nové knihovničky, snažící se šířit původní poselství.
V plánu naší knihovny je kromě standardních služeb čtenářům co nejvíce zpříjemnit volné chvíle dobrou knihou. Proto jsme pro naše čtenáře na léto připravily tuto novinku, letní sezónu a koupání na Lesíku jim chceme zpříjemnit i čtením. Knihy, které dosloužily a mohou ještě zabavit čtenáře, najdete v naší nové knihobudce, která bude během července instalována na pláži v Lesíku. Knihu si budete moci půjčit, vzít domů nebo můžete do knihobudky odložit svoji vlastní. Věříme, že vás naše miniknihovna potěší a v místě letního odpočinku vydrží dlouho.